RPG History World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Un form RPG cu tema istorica, preistorica, medievala si fantastica. O tema unica si originala.
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 not my place but here i am

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
psychotic.bitch
☆VIP☆
☆VIP☆
psychotic.bitch


Sex : Female
Aur : 1061
Argint : 1141
Varsta : 29
Localizare : hell

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptyThu Aug 18, 2016 12:09 am

First topic message reminder :

Kai

El era cu mult peste vrăjitorii care învățau incantații și alte lucruri aici. Magia evoluase, dar puterea din toți acești studenți și profesori... nu atingea nici măcar sfertul din cât era Kai de puternic nici dacă erau toate adunate la o laltă.
În demența lui credea însă că poate să recruteze de acolo studenți cu potențial malefic și să își creeze o armată . Și uite așa ajunsese să patruleze pe coridoarele de la Hogwarts în căutarea celor ”demni”.
Back to top Go down

AuthorMessage
psychotic.bitch
☆VIP☆
☆VIP☆
psychotic.bitch


Sex : Female
Aur : 1061
Argint : 1141
Varsta : 29
Localizare : hell

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySat Aug 20, 2016 11:11 am

Nu știa cine e tipul, dar clar era foarte scorțos și le strica buna dispoziție. Îl privi urât și își încleștă pumnul, dar își înnăbuși impulsurile violente atunci când văzu că ea deține situația sub control. În plus.. atunci când nu era încă nevoie să facă nimic nu se băga, dar dacă tipul insista îi întindea mațele pe peretele acela, doar ar fi fost una din vinovatele și crudele lui plăceri să facă ceva de genul.
Back to top Go down
Myss.Terious
Pirate
Pirate
Myss.Terious


Sex : Female
Aur : 126
Argint : 138
Varsta : 29
Localizare : Somewhere

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySat Aug 20, 2016 11:21 am

Dar se pare ca Prefectul nu era singur. Dupa usa, mai erau vreo 5 vrajitori care ascultau si asteptau momentul oportun sa atace.
- Voi chiar vreti sa atarnati de lustra , spanzurati ? , spuse Hyuna deja enervata si deschise usa iar ceilalti fugira cand ii auzi glasul . Tsk, amatori ! , tranti usa iar pe tipul ala il lua de guler si il impinse pe marginea ferestrei . Era ceva drum pana jos, iar daca ea ii dadea drumul, avea sa sfarseasca intr-un mod tragic.
- Ce faci? , tipa el si voia sa indrepte bagheta spre ea dar acesta i-o rupse.
- Daca tu crezi ca ma joc cu tine Kregel , inseamna ca nu ma cunosti ! Ti-ai pus ultima dorinta ? , iar atunci ii dadu drumul pe geam zdrobindu-se de stancile mari de jos. Ups ! Nu a mai apucat... , incepu sa rada isteric.
Back to top Go down
psychotic.bitch
☆VIP☆
☆VIP☆
psychotic.bitch


Sex : Female
Aur : 1061
Argint : 1141
Varsta : 29
Localizare : hell

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySat Aug 20, 2016 12:53 pm

Privirea lui se duse scurt către tipii de la ușă. Niște papa lapte, o tăiaseră imediat și nici nu apucaseră să fie amenințați. Se apropie apoi de geam, privind impasibil cadavrul prins între stânci.
”The only wrong part is that you are not covering your tracks” murmură scurt și își întinse mâna în afara geamului, iar corpul neînsuflețit fu cuprins de un foc mare care nu lăsă nimic în urmă.
Back to top Go down
Myss.Terious
Pirate
Pirate
Myss.Terious


Sex : Female
Aur : 126
Argint : 138
Varsta : 29
Localizare : Somewhere

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySat Aug 20, 2016 12:57 pm

- Si asta patesti daca te pui cu cine nu trebuie , surase fata intr-un fel malefic apoi se aseza pe bancuta picior peste picior. Daca cineva din scoala asta crede, ca eu ma joc , se cam inseala amarnic.. , isi muta privirea catre tanar zambind angelic.
Back to top Go down
psychotic.bitch
☆VIP☆
☆VIP☆
psychotic.bitch


Sex : Female
Aur : 1061
Argint : 1141
Varsta : 29
Localizare : hell

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySat Aug 20, 2016 1:38 pm

”Sunt doar o adunătură de idioți..” își flutură el mâna în aer, ca și cum era pe punctul de a alunga o muscă enervantă din zona. Pentru el în general cei din jur nu aveau importanță, dar tânăra clar reușise să îi capteze atenția, iar asta nu se întâmpla chiar des, Kai era greu de impresionat.
”Acum explică-mi puțin...ce e defapt locul ăsta?” întrebă cât se uita analizând totul în jur. Avea idee că e o școală de magie ,dar pe vremea lui nu existau școli, ci sabaturi de vrăjitori, cel din care se trăgea el fiind primul...iar magia nu se învăța, o aveai în sânge.
Back to top Go down
Myss.Terious
Pirate
Pirate
Myss.Terious


Sex : Female
Aur : 126
Argint : 138
Varsta : 29
Localizare : Somewhere

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySat Aug 20, 2016 1:51 pm

- Aici ? , își privi unghiile roșii ca și Cum ar vorbi cu scârbă și cu indiferenta de acest loc. Aici e Hogwarts. Scoala de vrăjitori. Mai exact , copii vrăjitorilor vin aici pentru a învăța tainele magiei și contramagiei negre... , își dadu ochii peste cap. Ceea ce e și mai grav , e ca vin aici și așa zișii " sânge mâl " . Copii care nu au în familie vrăjitori și provin din oameni simpli. Casa mea , unde sunt eu la Viperini , îi uram pe aceștia deoarece suntem de părere ca lumea vrăjitorilor ar trebui compusa numai din vrăjitori. Am fost adusa aici pentru " binele " meu .. dar se pare ca e doar o adunătură de idioți..
Back to top Go down
psychotic.bitch
☆VIP☆
☆VIP☆
psychotic.bitch


Sex : Female
Aur : 1061
Argint : 1141
Varsta : 29
Localizare : hell

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySat Aug 20, 2016 2:04 pm

Era foarte atent la ce îi zicea, deși se uita în continuare în jur ca și cum era într-un tur de cercetare.
”În loc să evoluăm am involuat” concise dezamăgit, oftând scurt. Își ridică mâna în aer și o lumină puternică îi învălui palma, ca și cum emana electricitate și tot odată producea în jur vânt, deși geamul îl închisese. ”Am știut mereu cum să-mi controlez puterile, acum totul se învață într-o școală, cât de...dezamăgitor.”
Back to top Go down
Myss.Terious
Pirate
Pirate
Myss.Terious


Sex : Female
Aur : 126
Argint : 138
Varsta : 29
Localizare : Somewhere

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySat Aug 20, 2016 2:06 pm

Privi foarte fascinata de ceea ce făcea el , rămânând pentru câteva secunde blocată .
- ăăă... d-da , și se trezi deodată parcă din transa. Da ! Nici familia mea nu a fost la școală asta ! A urat-o și o urăsc și eu deodată tot sufletul ! , își strâmbă slab buzele. Tu ... mai exact , de unde vii ?
Back to top Go down
psychotic.bitch
☆VIP☆
☆VIP☆
psychotic.bitch


Sex : Female
Aur : 1061
Argint : 1141
Varsta : 29
Localizare : hell

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySat Aug 20, 2016 2:15 pm

Își strânse pumnul care revenii la normal. Sigur , povestea lui era așa complicată.. încât era greu să îl crezi pe cuvânt și nu că are doar o imaginație foarte bogată.
”Am fost închis într-un fel de iad tridimensional de aproape un mileniu. Eu am făcut parte din primul sabat de vrăjitori și urma să ajung să fiu lider...dar geamăna mea m-a păcălit și a fentat tot ritual fiindcă ei considerau că voi fi prea malefic să îi conduc și nu merit.. mi-am dat seama destul de rapid, i-am omorât aproape pe toți din familie pentru că m-au trădat..” își lăsă capul pe spate și acum clocotea de nervi amintindu-și. ”Dar a făcut un pact întunecat cu niște vrăjitoare solitare care practicau magie neagră și m-au închis. Am scăpat de curând și știu că ea își schimbă sufletul și conștiința din corp în corp. Așa că sunt în căutarea ei să mă răzbun.”
Back to top Go down
Myss.Terious
Pirate
Pirate
Myss.Terious


Sex : Female
Aur : 126
Argint : 138
Varsta : 29
Localizare : Somewhere

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySat Aug 20, 2016 2:21 pm

Îl asculta cu mare atenție și își dădu cumva seama ca spuse adevărul. Adică în felul care se comporta și la puterile care le avea , sigur era un sâmbure de adevăr , acolo .
- Îmi pare rău să aud asta , ofta ea scurt. Se pare ca amândoi avem același tel ... răzbunarea. Eu nu vreau sa mai văd picior de încuiat pe aici ... mi se face scârbă de oamenii aia , clatină din cap și îl simți și pe el tensionat. Vrei sa mergem în pădurea interzisa ?
Back to top Go down
psychotic.bitch
☆VIP☆
☆VIP☆
psychotic.bitch


Sex : Female
Aur : 1061
Argint : 1141
Varsta : 29
Localizare : hell

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySat Aug 20, 2016 2:33 pm

Răzbunarea era clar una din obsesiile lui. Și se pare că o aveau ca și punct comun.
”Pădurea interzisă..” repetă gânditor, îi suna bine evident. ”Și de ce mă rog îi zice așa?” întrebă curios,dar îi făcu un semn să îl conducă într-acolo.
Back to top Go down
Myss.Terious
Pirate
Pirate
Myss.Terious


Sex : Female
Aur : 126
Argint : 138
Varsta : 29
Localizare : Somewhere

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySat Aug 20, 2016 2:38 pm

- Chiar nu știu... Am fost de multe ori acolo , și se zvonește ca demonii își fac veacul pe acolo , ridica din umeri scurt apoi o lua către pădure , dar mai întâi trecând podul vechi de lemn. Era așa frumos afară , norii negrii acoperira întreg cerul și soarele nu se arata. Ador vremea asta ! , inspira aer adânc în piept bucurându-se de priveliște.
Back to top Go down
psychotic.bitch
☆VIP☆
☆VIP☆
psychotic.bitch


Sex : Female
Aur : 1061
Argint : 1141
Varsta : 29
Localizare : hell

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySat Aug 20, 2016 9:14 pm

O urmă îndeaproape, făcând să îi apară în mână o pungă de chipsuri pe care le ronțăi cu plăcere cât mergea paralel alături de tânără.
”Trebuie să recunosc că ador toate chestiile astea nesănătoase care s-au inventat între timp” recunoscu el deliciul modernității și își linse subtil buzele de sare.
Back to top Go down
Myss.Terious
Pirate
Pirate
Myss.Terious


Sex : Female
Aur : 126
Argint : 138
Varsta : 29
Localizare : Somewhere

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySun Aug 21, 2016 10:40 am

- Pe cât de gustoase sunt , pe atât de nesănătoase , chicoti ea . Nu dura mult și ajunse la intrarea pădurii interzise. Când intrai acolo , parcă intrai intr-o alta lume ... întunericul domina peste tot, sunete ciudate se auzea de nicăieri. Și..... Am ajuns !
Back to top Go down
psychotic.bitch
☆VIP☆
☆VIP☆
psychotic.bitch


Sex : Female
Aur : 1061
Argint : 1141
Varsta : 29
Localizare : hell

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySun Aug 21, 2016 11:24 am

Se opri din molfăit chipsuri și se uită în jur. Îi plăcea locul, era suficient de puternic chiar să simtă energia negativă care plutea în jur. Având și un auz foarte bun destingea și multe sunete greu de detectat pentru o ureche umană.
”Mmm, I like it in here.”
Back to top Go down
Myss.Terious
Pirate
Pirate
Myss.Terious


Sex : Female
Aur : 126
Argint : 138
Varsta : 29
Localizare : Somewhere

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySun Aug 21, 2016 11:41 am

- Întotdeauna îmi petrec timpul aici de una sigura ... , murmura încet tânăra privind pădurea și înaintând . Mă liniștește și mă face sa uit de probleme...
Back to top Go down
psychotic.bitch
☆VIP☆
☆VIP☆
psychotic.bitch


Sex : Female
Aur : 1061
Argint : 1141
Varsta : 29
Localizare : hell

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySun Aug 21, 2016 11:44 am

”Nu e goală pădurea asta, așa-i?”
Și normal că atunci când puse această întrebare nu se referii efectiv la copaci sau orice formă de vegetație, ci la ceva animale și creaturi. Simțea alte prezențe, plus că nu ar fi fost numită pădurea interzisă dacă nu prezenta un anumit grad de periculozitate.
Back to top Go down
Myss.Terious
Pirate
Pirate
Myss.Terious


Sex : Female
Aur : 126
Argint : 138
Varsta : 29
Localizare : Somewhere

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySun Aug 21, 2016 12:07 pm

- Nu, nu e goala. Se zvonește ca sunt demoni aici , dar de câte ori am fost aici , am văzut doar unicorni ,păianjeni... nimic neobișnuit
Back to top Go down
psychotic.bitch
☆VIP☆
☆VIP☆
psychotic.bitch


Sex : Female
Aur : 1061
Argint : 1141
Varsta : 29
Localizare : hell

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySun Aug 21, 2016 12:47 pm

”Unicorni ... ce e un unicorn?” se uită el invers, pe vremea lui nu erau astfel de creaturi. În afară de vrăjitori, vampiri, îngeri și demoni care erau speciile prime apărute nu prea întâlnise altceva. Evident era interesat să-și ”updateze” creierașul malefic și să fie la curent cu noutățile.
Back to top Go down
Myss.Terious
Pirate
Pirate
Myss.Terious


Sex : Female
Aur : 126
Argint : 138
Varsta : 29
Localizare : Somewhere

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySun Aug 21, 2016 1:50 pm

- Unicorn ? E o creatura magica , are corp de cal și un corn în frunte .. uite unul ! , și arata către unul alb și superb , alb. Legendele spun ca vindeca bolile , da viață..
Back to top Go down
psychotic.bitch
☆VIP☆
☆VIP☆
psychotic.bitch


Sex : Female
Aur : 1061
Argint : 1141
Varsta : 29
Localizare : hell

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySun Aug 21, 2016 1:55 pm

Își bulbucă ochii văzându-l și se sprijini cu palmele pe genunchi, efectiv holbându-se la el.
”Ce arătare...se pare că în lumea asta nouă am multe de văzut” concise imediat și se ridică iar în poziție de drepți.
Back to top Go down
Myss.Terious
Pirate
Pirate
Myss.Terious


Sex : Female
Aur : 126
Argint : 138
Varsta : 29
Localizare : Somewhere

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySun Aug 21, 2016 1:58 pm

- Sunt multe , într-adevăr ! , chicoti ea dulce și îl ia de mana pe Kai , ducandu-l la un lac . În ciuda faptului ca i se zicea Pădurea Interzisa , acel lac era așa de superb și liniștit...
Back to top Go down
psychotic.bitch
☆VIP☆
☆VIP☆
psychotic.bitch


Sex : Female
Aur : 1061
Argint : 1141
Varsta : 29
Localizare : hell

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySun Aug 21, 2016 2:27 pm

Se uită la mâinile lor scurt, dar nu zise nimic, doar o urmă. Adevărul era că tânărul Kai nu avusese vreodată experiențe cu vreo fată, din moment ce mereu fusese preocupat doar să preia conducerea sabatului său.
”Pentru o pădure periculoasă...e chiar multă liniște aici.”
Back to top Go down
Myss.Terious
Pirate
Pirate
Myss.Terious


Sex : Female
Aur : 126
Argint : 138
Varsta : 29
Localizare : Somewhere

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySun Aug 21, 2016 2:36 pm

- Aici e locul meu preferat ! Aici uit de ... tot ., și își dădu pelerina jos rămânând doar în fusta și sutien. Aceasta se băga în apa , începând sa înoate. Nu vii ?
Back to top Go down
psychotic.bitch
☆VIP☆
☆VIP☆
psychotic.bitch


Sex : Female
Aur : 1061
Argint : 1141
Varsta : 29
Localizare : hell

not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 EmptySun Aug 21, 2016 3:09 pm

”Nu știu să înot..” răspunse sincer , rămânând pe margine.
Nu mințea,dar pe lângă asta Kai era destul de pudic. Niciodată nu se simțise bine să își dea textilele jos de pe el, se simțea prea expus.
Back to top Go down
Sponsored content





not my place but here i am - Page 2 Empty
PostSubject: Re: not my place but here i am   not my place but here i am - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
not my place but here i am
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Royal place of pace

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
RPG History World  :: Other World :: Hogwarts-
Jump to: